Collection: Dry Goods

63 products
  • Baking Powder, Double Acting, Gluten Free (8.1 oz)
    Regular price
    $3.29
    Sale price
    $3.29
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Baking Soda (16 oz)
    Regular price
    $2.29
    Sale price
    $2.29
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Beans, Black, Canned (15oz Can)
    Regular price
    $2.09
    Sale price
    $2.09
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Beans, Black, Organic, Non GMO, Canned (15.5oz Can)
    Regular price
    $2.39
    Sale price
    $2.39
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Beans, Pinto Canned (Large Can Equivalent to 7 Regular Cans)
    Regular price
    $11.79
    Sale price
    $11.79
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Beans, Pinto, Canned (29oz Can)
    Regular price
    $4.99
    Sale price
    $4.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Beans, Pinto, Organic, Non GMO, Canned (15.5oz Can)
    Regular price
    $2.39
    Sale price
    $2.39
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Bread, Bagels, Shirley's Laguna, Fresh Baked (1/2 Dozen)
    Regular price
    $4.25
    Sale price
    $4.25
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Bread, Burger Buns, Brioche Sliced (6 Buns)
    Regular price
    $6.99
    Sale price
    $6.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Bread, French Baguette, Fresh
    Regular price
    $3.99
    Sale price
    $3.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Bread, GLUTEN FREE, Multi Grain, Sliced Sandwich Loaf (Per Loaf 13oz)
    Regular price
    $18.49
    Sale price
    $18.49
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Bread, Hot Dog Buns, Gourmet, Sliced (12 Buns)
    Regular price
    $9.49
    Sale price
    $9.49
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Bread, Panko Bread Crumbs, Japanese (1lb Bag)
    Regular price
    $5.29
    Sale price
    $5.29
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Broth, Beef Canned (Equals About 4 Regular Cans 49.5oz)
    Regular price
    $6.99
    Sale price
    $6.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Broth, Chicken Canned (Equals About 4 regular Cans 49.5oz)
    Regular price
    $7.29
    Sale price
    $7.29
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Broth, Chicken Organic (Qt)
    Regular price
    $6.99
    Sale price
    $6.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Butter, Ghee, Grass Fed, Pasture Raised, Organic (32 oz)
    Regular price
    $32.89
    Sale price
    $32.89
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Chips, Organic, Yellow Corn, Fresh, House Made (1lb Bag)
    Regular price
    $6.99
    Sale price
    $6.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Coffee, Ground, Organic, The Coffee Bean & Tea Leaf
    Regular price
    $17.99
    Sale price
    $17.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Cornstarch (8oz)
    Regular price
    $3.99
    Sale price
    $3.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Croutons, House Made French Herb (Per lb)
    Regular price
    $8.99
    Sale price
    $8.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Dessert, Cookies, Chocolate Covered Butter (Box)
    Regular price
    $8.99
    Sale price
    $8.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Dijon Mustard with White Wine (8oz)
    Regular price
    $8.99
    Sale price
    $8.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Dry Yeast, Instant (1lb large Block)
    Regular price
    $9.50
    Sale price
    $9.50
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Farro Ancient Grain- Dry (17.6oz Large Bag)
    Regular price
    $13.99
    Sale price
    $13.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Flour, Almond, Gluten Free, Keto (1lb)
    Regular price
    $10.49
    Sale price
    $10.49
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Flour, Bread Bakers, Minnesota Girl, Non-GMO (5lb)
    Regular price
    $10.79
    Sale price
    $10.79
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Flour, Unbleached, Non GMO, Organic, All-Purpose (3lb)
    Regular price
    $13.99
    Sale price
    $13.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Garlic, Crushed with Olive Oil, Made In-House (3oz)
    Regular price
    $7.99
    Sale price
    $7.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Garlic, Whole Peeled Cloves (3oz)
    Regular price
    $4.99
    Sale price
    $4.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Ginger Beer, Fentamens (4pk)
    Regular price
    $13.89
    Sale price
    $13.89
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Honey, Local, So Cal, Raw, Gluten Free(16oz)
    Regular price
    $8.99
    Sale price
    $8.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Ketchup, Heinz, Organic
    Regular price
    from $7.00
    Sale price
    from $7.00
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Mayonnaise, Whole Egg (Per Pint)
    Regular price
    $5.25
    Sale price
    $5.25
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Oil, Coconut, Organic, Unrefined, Non-Gmo, Cold Pressed (14oz Can)
    Regular price
    $6.49
    Sale price
    $6.49
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Oil, Olive, Extra Virgin, Organic, Non GMO(16.9 fl oz)
    Regular price
    $9.79
    Sale price
    $9.79
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Oil, Olive, Unfiltered, Organic, Extra Virgin, Italy(Per Liter)
    Regular price
    $26.49
    Sale price
    $26.49
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Olives, Green Queen, Jumbo, Pitted with Pimento (8oz)
    Regular price
    $8.99
    Sale price
    $8.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Olives, Kalamata, Pitted (8oz)
    Regular price
    $10.99
    Sale price
    $10.99
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out
  • Pasta, Italian Pappardelle Dry (8.8oz)
    Regular price
    $5.89
    Sale price
    $5.89
    Regular price
    Unit price
    per 
    Sold out